Firma HP słynie z produkcji wysokiej jakości sprzętu biznesowego. Dużą popularnością cieszą się laptopy produkowane przez firmę. Jedną z najpopularniejszych serii tych, że laptopów jest HP ZBook będąca świetnym pomostem między ciężkimi i nieporęcznymi stacjami roboczymi a niezwykle lekkimi i małymi laptopami biznesowymi.

Firma HP słynie z produkcji wysokiej jakości sprzętu biznesowego. Dużą popularnością cieszą się laptopy produkowane przez firmę

Seria zasłynęła tym, że kupując laptopa z pozoru bardzo lekkiego i prostego dostajemy pełnoprawny i kompetentny sprzęt do pracy w każdych warunkach. Nie tylko podczas pracy w domu czy biurze, ale też podczas wyjścia do kawiarni, czy podróży. Seria HP ZBook zalicza się do klasy komputerów mobilnych, którą nazywamy Ultrabook. Seria ta cechuje się różnymi wymiarami, jednak tym, co jest najważniejsze to wysoka wydajność połączona z niezwykłą oszczędnością energii. Komputery tego typu są w stanie wytrzymać nawet do 10 godzin czasu pracy na baterii bez potrzeby podpinania do ładowarki. Co ma duże znaczenie w przypadku osób, które duże podróżują bądź po prostu lubią wyjść ze swoją pracą poza dom lub biuro. Właśnie dla takich osób została stworzona seria ZBook. Jednak te komputery stoją nie tylko wysokim czasem pracy na baterii. Tym, co jest nawet ważniejsze to zastosowanie najnowszych i najwydajniejszych podzespołów, które zapewniają bardzo wysoką wydajność. Wydajność ta pozwala bez problemu stawać w szranki z komputerami przeznaczony do obsługi zasobożernych programów. Właśnie z tych powodów seria ZBook zaskarbiła sobie duże uznanie wśród najbardziej wymagającej grupy użytkowników laptopów, czyli tych, którzy wykorzystują komputer w celach zawodowych. 

Decydując się dzisiaj na zakup takiego komputera możemy liczyć, że w jego wnętrzu znajdziemy najnowsze procesory dostarczone przez firmę Intel w postaci układów wykonanych w ramach 11 generacji procesorów

Decydując się dzisiaj na zakup takiego komputera możemy liczyć, że w jego wnętrzu znajdziemy najnowsze procesory dostarczone przez firmę Intel w postaci układów wykonanych w ramach 11 generacji procesorów. Technologia ta charakteryzuje się wysoką wydajnością przy jednoczesnej dużej oszczędności prądu, który jest tak ceny w przypadku urządzenia mobilnego. Kolejnym elementem, który jest niezwykle ważny i poprawia on wydajność komputera to karta graficzna. Dzisiaj na rynku jedną z najlepszych firm dostarczających układy graficzne jest firma Nvidia, która właśnie dostarcza je do nowych ZBooków tak, że możemy mieć pewność, że najnowsze układy z serii takich jak RTX będą zapewniały nam najwyższą wydajność podczas pracy w wymagających programach takich jak na przykład PhotoShop służący do obróbki zdjęć czy też Adobe Premiere, który służy do profesjonalnego montażu filmów wideo. Tak że możemy być pewni, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy nie będą zwiedzeni tymi laptopami.