Komputery Dell – którą serię wybrać?

Dell to marka, która już od wielu lat dostarcza najwyższej jakości komputerów stacjonarnych do szerokiej gamy firm. Dziś można się spotkać z czterema głównymi rodzajami, które różnią się od siebie specyfikacją, a przez to i przeznaczeniem. Vostro, Optiplex, All in One, a może stacje robocze – który produkt Dell będzie najlepszym wyborem? Warto się temu przyjrzeć.

Dell Vostro – biznesowy pewniak

ITnes – komputery Dell Vostro zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach biznesowych, a szczególnie dla pracowników w niewielkich i średnich firmach, gdzie potrzebna jest optymalna wydajność i wytrzymałość. Modele te stworzone zostały tak, aby poradziły sobie zarówno z prostym biurowym oprogramowaniem, jak i średnio-zaawansowanymi aplikacjami graficznymi. Możliwość łatwej rozbudowy sprawia, że komputery Vostro sprawdzą się świetnie w rozwijających się firmach, które pragną rozszerzyć swoją działalność i możliwości.

Dell to marka, która już od wielu lat dostarcza najwyższej jakości komputerów stacjonarnych do szerokiej gamy firm

To komputery, które na swoim pokładzie posiadają procesory Intel 11. generacji – zarówno opcje i3, i5, jak i i7. Charakteryzują się stosunkowo sporą ilością RAMu (32-64 GB), przez co praca na wielu pomniejszych aplikacjach nie jest żadnym problemem. Dyski SSD łączą się tutaj z opcjami HDD, aby zapewnić szybkość i pojemność. Pracują na zintegrowanych kartach graficznych, przez co nie można liczyć na wysokie osiągi w renderowaniu obrazów i pracy w programach graficznych, jednak nie do tego zostały one stworzone. Zapewniają szybkie działanie w zakresie prac biurowych, niezależnie od nakładu zadań.

Dell Optiplex – uniwersalna opcja

Wszystkie komputery Dell Optiplex wyróżnia wyjątkowo nowoczesna i wytrzymała obudowa, jednak to, co się znajduje pod nią, jest zróżnicowane w każdym modelu. W ten sposób każdy może dostosować podzespoły pod swoje potrzeby, niezależnie, czy pragnie świetnego komputera biznesowego, czy maszyny pozwalającej na obsługę obciążających system programów do obróbki graficznej.

Kolekcja Optiplex dzieli się na kilka serii, a w tym:

  • Dell Optiplex 3000 – to typowe komputery biurowe, które pozwolą cieszyć się nową generacją procesorów Intel i3, pamięcią RAM w zakresie od 8 do 16 GB oraz dyskami SSD o różnej pojemności.
  • Dell Optiplex 5000 – tutaj można liczyć na naprawdę szeroką gamę podzespołów, które mogą obejmować nawet takie jednostki, jak Intel Core i5-10500T vPro oraz parę dysków SSD o wspólnej pojemności 6 TB. Pamięć RAM zazwyczaj mieści się tutaj w granicach 32 GB, ułatwiając pracę na wielu kartach.
  • Dell Optiplex 7000 – seria o jeszcze lepszych parametrach, gdzie szczególnie wyróżniają się procesory Intel Core i7 z 11. generacji.
  • Dell Optiplex XE2/XE3 – modele stworzone z myślą o bardzo trudnych warunkach. Odporne na wysokie temperatury i równie wysoką eksploatację. Sprawdzą się szczególnie w zakładach produkcyjnych.

Stacje robocze Dell – gdzie liczy się wydajność

Stworzone dla najbardziej wymagających użytkowników, stacje robocze Dell Precision pozwalają na pracę w zaawansowanych programach do obróbki graficznej i montowania filmów video. Kluczem stało się tutaj zastosowanie dedykowanych kart graficznych, takich jak NVIDIA RTX A5000, które w połączeniu z procesorami Intel Xeon gwarantują niezwykle wysoką wydajność.

Wszystkie komputery Dell Optiplex wyróżnia wyjątkowo nowoczesna i wytrzymała obudowa, jednak to, co się znajduje pod nią, jest zróżnicowane w każdym modelu

Jednocześnie można liczyć tutaj na nowoczesną i trwałą obudowę, w której znaleźć może się do 32 GB pamięci RAM oraz dyski SSD i HDD o różnej pojemności. Jest to sprzęt, który sprawdzi się przede wszystkim w przypadku grafików, architektów i osób związanych w inny sposób z tworzeniem zaawansowanych grafik w dwóch i trzech wymiarach.

Dell All in One – wszystko w jednym

Zaprojektowane, aby zminimalizować miejsce potrzebne do ich użytku, komputery Dell All in One są scalone z wyświetlaczem, pozwalając na pracę nawet w niewielkich biurach. Sprawdzają się tam, gdzie prezentacja jest kluczem – mowa przede wszystkim o recepcjach i innych miejscach obsługi klienta, gdzie nadmiar sprzętu mógłby wyglądać nieestetycznie.

W serii tej znaleźć można również mniejsze podserie – Optiplex, Precision, XPS i Inspiron. Pierwsze dwie stworzone zostały do podstawowych zadań biurowych, a dwie kolejne posiadają dedykowane karty graficzne, które zdecydowanie zwiększają ich możliwości.

Które komputery Dell wybrać? Wszystko zależy od potrzeb. Warto spojrzeć na wymienione charakterystyki i samemu podjąć decyzję.