Laptop HP EliteBook x360 1040 G8

Firma HP ponownie dostarczyła nam jeden z najnowszych profesjonalnych laptopów. To jest EliteBook x360 1040 G8, który powinien oferować piękny wygląd zewnętrzny, bezpieczne wnętrze i dużą funkcjonalność.

Co jest w pudełku?

Opakowanie jest bardzo proste i składa się z krótkiej instrukcji, zasilacza ze złączem USB-C oraz samego laptopa.

Projekt

W przeciwieństwie do rozpakowania i pudełka EliteBook x360 1040 G8 jest całkiem fajną maszyną, gdy tylko wyjmiesz go z plastikowego zabezpieczenia i położysz na stole. Cała obudowa jest aluminiowa i wydaje się dość solidna dookoła. Zwłaszcza od spodu zadbali o to, aby pomimo większej powierzchni, nie było tak dlatego, że komputer jest elastyczny, gdy przekręcasz go w dłoniach.

EliteBook x360 1040 G8 jest nieco kanciasty, co nie jest niczym nowym w porównaniu z kilkoma ostatnimi generacjami producenta

Dopiero pośrodku zewnętrznej strony wyświetlacza można poczuć, jak lekko ugina się pod naciskiem, ale to niewiele. Podsumowując, EliteBook x360 1040 G8 jest dość solidnie wykonany i jak laptop, który może wytrzymać noszenie i używanie. Na pewno jest piękny, ale dla nas, którzy dzień w dzień pracujemy przy komputerze, to przede wszystkim koń pociągowy, dlatego ważne jest, aby był stabilny i solidny.

EliteBook x360 1040 G8 jest nieco kanciasty, co nie jest niczym nowym w porównaniu z kilkoma ostatnimi generacjami producenta. W rzeczywistości niewiele się wydarzyło na tym froncie od poprzedniej generacji, podczas gdy w porównaniu do G6 przycisk włączania / wyłączania został teraz zintegrowany z klawiaturą, zamiast znajdować się „na zewnątrz” na obudowie.

Czytnik linii papilarnych jest również zintegrowany z klawiaturą tej generacji i zaimplementowany jako klucz. Ten klawisz można nacisnąć, ale czujnik nie musi go podnosić, jeśli tylko przyłożysz do niego palec.

Oprócz długiej nazwy HP EliteBook (itnes.pl) x360 1040 G8 ma również wydłużony touchpad

W tym samym polu HP faktycznie ma w zanadrzu kolejnego asa, ponieważ inna funkcja bezpieczeństwa również emanuje jakością w tym zakresie. Mamy tu na myśli filtr prywatyzujący do kamerki, który jest fizycznym blokowaniem obiektywu, który jest jednak przesuwany elektronicznie przed kamerą. Bez możliwości zajrzenia do mechanizmu, wygląda na to, że magnesy zostały w jakiś sposób użyte do przesunięcia szarego kawałka metalu przed obiektywem. Projekt jest dość dyskretny, a funkcja działa również, gdy komputer jest wyłączony.

Oprócz długiej nazwy HP EliteBook (itnes.pl) x360 1040 G8 ma również wydłużony touchpad. To jest jednoczęściowe i w tym samym kolorze co komputer. Oznacza to, że ma ukryte fizyczne przyciski na dole. Sama klawiatura jest czarna z białym tekstem i tym samym przełamuje srebrną konstrukcję.