Lenovo ThinkBook 14s Joga

Lenovo ThinkBook 14s Yoga to doskonały komputer biurowy, którego można również używać jako tabletu po całkowitym złożeniu ekranu z tyłu.

Jeśli spojrzeć na ThinkBooka 14s Yoga jako laptopa zaprojektowanego do wszystkiego po trochu, to dobrze zbudowany komputer Lenovo nie ma tak naprawdę żadnych słabych punktów. Stanowi złoty środek między ceną, wydajnością i mobilnością, a potem można go nawet zamienić w tablet.

Ekran dotykowy można całkowicie pochylić za klawiaturą, dzięki czemu możesz używać palców bezpośrednio na ekranie. Jest to para potężnych zawiasów, które utrzymują razem dwie połówki komputera, a transformacja z komputera na tablet jest bardzo łatwa.

Po jednej stronie komputera znajduje się rysik, za pomocą którego można robić notatki bezpośrednio na ekranie. Rysik jest trochę krótki, ale poza tym działa tak, jak powinien.

Możesz robić notatki za pomocą rysika bezpośrednio na ekranie blokady, bez konieczności wcześniejszego logowania się do systemu Windows, a komputer wykrywa nawet, że wyciągnąłeś rysik z jego wnęki i otwiera funkcję notatek. To całkiem sprytne, jeśli musisz zrobić krótką notatkę, gdy wymyślisz coś ważnego, co musisz zapisać w pośpiechu. Aktualizacja pociągnięcia rysikiem na ekranie następuje niemal natychmiast po przesunięciu go po ekranie, więc pisanie nim wydaje się bardzo naturalne.

Procesor nie jest ciężki, ale wydajność komputera jest wystarczająca dla większości programów Windows, z wyjątkiem najbardziej wymagających gier 3D.

Po lewej stronie komputera znajdują się dwa porty USB-C, ale po prawej nie ma żadnego. W przeciwnym razie byłoby wygodnie, gdybyś sam mógł zdecydować, po której stronie należy podłączyć zasilanie i wydaje się trochę zbędne, że możesz wybrać między dwoma złączami, które znajdują się tuż obok siebie, gdy chcesz naładować komputer.

W komputerze, który jest tak smukły jak ten ThinkBook, klawiatura nie może być dużo lepsza. Klawisze są mocno podświetlone, ale światło wycieka spod ich dolnej krawędzi, więc jeśli nie patrzysz całkowicie prostopadle w dół do klawiatury, możesz zobaczyć nieco irytujące białe światło LED.

Przycisk zasilania komputera znajduje się po prawej stronie komputera, a czytnik linii papilarnych jest ukryty w powierzchni przycisku. Nie zawsze jest łatwo znaleźć przycisk i prawidłowo umieścić palec, więc lepiej byłoby mieć czytnik przed klawiaturą lub w podkładce pod mysz.

Firma Lenovo wstępnie zainstalowała na komputerze własny program Lenovo Vantage. Program ma kilka przydatnych funkcji. Tutaj możesz na przykład zobaczyć, ile czasu pozostało do końca okresu gwarancyjnego komputera, a program zapewnia również, że sterowniki wszystkich wewnętrznych komponentów komputera są całkowicie aktualne. Istnieje fajna funkcja pomocy, która pomaga skonfigurować komputer i system Windows.