Profesjonalne monitory Dell

Zajmujesz się profesjonalnym tworzeniem grafiki komputerowej bądź projektowaniem komputerowym i szukasz bardzo dobrego monitora, który spełni Twoje oczekiwania? A może prowadzisz własną firmę i chcesz zaopatrzyć się w monitor wysokiej jakości? Koniecznie przeczytaj zatem ten artykuł.

Firma Dell, oprócz standardowych modeli monitorów, adresuje również swoje produkty do osób, które potrzebują maszyn z górnej półki. Są to egzemplarze przeznaczone dla profesjonalistów oraz do zastosowań biznesowych. Postanowiliśmy omówić kilka przykładowych modeli poniżej.

 Monitor Dell UltraSharp U2520D 210-AVBF

Monitor Dell, o którym mowa, charakteryzuje się przede wszystkim świetnym wyświetlaniem szerokiej gamy kolorów, a to za sprawą pokrycia 95% przestrzeni DCI-P3. Obejmuje ona około 25% więcej przestrzeni kolorów, aniżeli sRGB. Sprawia to, że wyświetlane kolory są żywe i realistyczne. Urządzenie zostało wyposażone również w narzędzie o nazwie Dell Express Daisy Chaining, które pozwala w sposób automatyczny wykrywać inny wyświetlacz bez ręcznego zmieniania ustawień. Zaletą wyżej wymienionego monitora jest również jego niewielki rozmiar, co pozwala zaoszczędzić nam miejsce na biurku. Przy stosunkowo niewielkiej cenie, ten monitor może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Podstawowa specyfikacja produktu:

Niewątpliwą zaletą niniejszego modelu jest wagą jaką przyłożono do dbałości o nasz wzrok

 • Podstawowe złącza: USB-C x1, DisplayPort x1, HDMI x1
 • Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
 • Przekątna ekranu: 25″
 • Typ matrycy: IPS
 • Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD).

Monitor Dell UltraSharp Monitor U2722D

Niewątpliwą zaletą niniejszego modelu jest wagą jaką przyłożono do dbałości o nasz wzrok. Monitor wyposażony jest bowiem w narzędzie o nazwie ComfortView Plus, którego zadaniem jest stała redukcja niebieskiego światła docierającego do naszych oczu. Duża przekątna – 27″, pozwala nam również dostrzec o wiele więcej szczegółów niż przy rozdzielczości 2560 x 1440. Ekran ten praktycznie jest bezramkowy, co sprawia, że wyświetlacz wydaje się nam jeszcze większy.

Urządzenie zawiera w sobie wiele opcji łączności, a to dzięki wyposażeniu go w takie porty jak DP 1.4 i HDMI 1.4.  Możemy podłączyć go też do dwóch komputerów osobistych. Jest to model wysokiej klasy i tak też się prezentuje.

Urządzenie posiada elegancką obudowę w srebrno-platynowej kolorystyce.

Ulepszony system rozmieszczenia kabli pozwala z kolei zaoszczędzić miejsce na naszym biurku. Monitor został wyposażony również w ciekawe rozwiązania do zarządzania, dzięki czemu pracownik działu IT może szybko konfigurować wiele urządzeń w krótkim czasie. Ten monitor Dell cechuje się dość konkurencyjną ceną, w związku z czym jest to opłacalna inwestycja, zważywszy na korzyści, jakie w zamian otrzymamy.

Podstawowa specyfikacja produktu:

 • Podstawowe złącza: USB-C x1, DisplayPort x2, HDMI x1
 • Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
 • Typ matrycy: IPS
 • Przekątna ekranu: 27″
 • Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)

Monitor Dell P2722H 210-AZYZ/5Y

Ten konkretny model dedykowany jest zwłaszcza do grupy odbiorców biznesowych. Przy zachowaniu niskiej ceny produktu, posiada on mimo wszystko szereg rozwiązań, które możemy znaleźć w modelach droższych. Jest to więc dobra opcja, jeżeli nie dysponujemy dużym budżetem, a potrzebujemy dobrej i wydajnej maszyny. Model został wyposażony np. w filtr o nazwie ComfortView Plus, o którym wspominaliśmy wcześniej, który dba o bezpieczeństwo naszych oczu, dzięki zmniejszonej emisji niebieskiego światła. Monitor posiada żywe, spójne i realistyczne kolory dzięki 99% pokryciu palety sRGB. Model ten umożliwia nam również wiele połączeń z innymi maszynami dzięki bogatej liczbie wbudowanych portów. Monitor wyposażono także w joystick, który w łatwy sposób pozwala nam na poruszanie się po ekranie. 

Podstawowa specyfikacja produktu:

 • Podstawowe złącza: USB typu B x1, D-Sub (VGA) x1, DisplayPort x1, HDMI x1, RJ-45 x1
 • Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
 • Typ matrycy: IPS
 • Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
 • Przekątna ekranu 27″.