Czy laptopy z rodziny Lenovo ThinkPad sprawdzą się do użytku biznesowego?

Laptopy Lenovo ThinkPad (https://itnes.pl/notebooki/notebooki-lenovo/notebooki-lenovo-thinkpad/) to rodzina komputerów skupiająca się na wielu aspektach nowoczesnego biznesu. Do tej rodziny należą urządzenia z klasy premium w przystępnej cenie o wysokiej wydajności i dużych możliwościach rozszerzenia. Lekkie, stylowe konstrukcje wywierają duże wrażenie na użytkowniku notebooka i innych osobach. Obudowy laptopów wytwarzane są z wytrzymałych materiałów, które przeszły niezbędne testy odporności na różnego rodzaju uszkodzenia. Dzięki temu klient biznesowy może mieć pewność, że sprzęt nie przestanie funkcjonować nawet wtedy, gdy spotka go niefortunny wypadek. Urządzenia są bardzo produktywne i odporne na awarie.

Jakie są najważniejsze cechy laptopów z serii Lenovo ThinkPad?

Laptopy Lenovo ThinkPad polecane są profesjonalistom, dla których liczy się szybkość działania i niezawodność. Klienci biznesowi sięgają po te urządzenia chętnie ze względu na ich wytrzymałość. Obudowy są wyposażone w ramy, które niwelują ryzyko powstania odkształceń oraz mikropęknięć. Posiadają też systemy wykrywające moment upadku, dzięki czemu mogą zmniejszyć ryzyko uszkodzeń. Mają też kanały zmniejszające negatywne skutki zalania klawiatury. Oczywiście dużą zaletę laptopów z serii ThinkPad stanowi ich funkcjonalność. Charakterystyczne są tu elementy ułatwiające obsługę, takie jak TrackPoint, jak również stacje dokujące zwiększające możliwości sprzętu. Zintegrowane czytniki linii papilarnych i moduły TPM stanowią z kolei gwarancję bezpiecznej pracy. Urządzenia wyróżniają się niewielką wagą przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej wytrzymałości, stąd też są mobilne i nadają się do zabrania w podróż bez ryzyka uszkodzenia w czasie transportu. Wysokiej jakości podzespoły decydują o świetnej wydajności, ergonomii i niezawodności.

Laptopy Lenovo ThinkPad polecane są profesjonalistom, dla których liczy się szybkość działania i niezawodność

Jakie czynniki wziąć pod uwagę podczas wyboru laptopa Lenovo ThinkPad?

Poszczególne laptopy z rodziny Lenovo ThinkPad różnią się od siebie parametrami. Wybierając sprzęt dla pracownika lub do firmy należy zwrócić uwagę na procesor, dzięki któremu komputer ma szansę być wielozadaniowy. Najlepiej postawić na minimum czterordzeniowy procesor Intel Core i5 lub Intel Core i7 najnowszej, 11. generacji. Uwzględnić trzeba też pamięć RAM, od której zależy szybkość działania, uruchamiania aplikacji oraz całego systemu. By urządzenie działało jak najbardziej sprawnie, najlepiej jest sięgnąć po takie posiadające co najmniej 8 GB RAM. Równie istotny jest rodzaj dysku twardego. Szybkość odczytu i zapisu danych będzie najlepsza w przypadku wyboru dysku SSD. Wyróżnia go cicha praca i dobra wytrzymałość. Nie wolno zapomnieć o bardzo ważnym dla laptopa biznesowego elemencie, jakim jest pojemna bateria. To szczególnie istotny komponent dla pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki w podróży i na wyjazdach służbowych. Nierzadko muszą oni pracować przez minimum kilka godzin bez dostępu do źródła ładowania. Warto też uwzględnić energooszczędność procesora i wydajność chłodzenia.

Laptopy Lenovo ThinkPad polecane są profesjonalistom, dla których liczy się szybkość działania i niezawodność

Jakie laptopy wchodzą w skład rodziny Lenovo ThinkPad?

Lenovo ThinkPad to spora rodzina laptopów, spośród których każdy odpowiada na nieco inne potrzeby. Warto więc zapoznać się z właściwościami poszczególnych serii, by wybrać najlepszy model dla siebie. W skład rodziny ThinkPad wchodzą następujące serie:

  • X1 – bardzo lekkie urządzenia najwyższej klasy,
  • Z13 i Z16 – sprzęt produkowany z myślą o potrzebach środowiska naturalnego, wyposażony w procesory AMD,
  • X – ultralekkie notebooki dedykowane użytkownikom mobilnym z najdłużej działającą baterią,
  • T – bardzo wydajne i odporne laptopy,
  • P – modele łączące w sobie mobilność z mocą stacji roboczej,
  • ThinkBook – wyróżniające się świetnym wyglądem urządzenia dostosowane do potrzeb małych i średnich firm,
  • L – wytrzymałe i funkcjonalne laptopy biznesowe w przystępnych cenach,
  • E – eleganckie notebooki z narzędziami zarządzania SMB,
  • 11e – cienkie, lekkie i wytrzymałe laptopy przystosowane do użytku w warunkach szkolnych.