Najlepsze laptopy Dell dla firm – serie Vostro, Latitude i XPS

Niezależnie od tego czy prowadzimy małą firmę, czy jesteśmy pracownikiem korporacji, laptop jest często podstawowym narzędziem codziennej pracy. Z tego względu ważne jest, aby wybierając notebooka zwrócić uwagę na jego niezawodność, wydajne osiągi oraz mobilność. Dlatego też na tapecie tego wpisu znalazły się laptopy Dell. Sprzęt amerykańskiej marki od lat cieszy się renomą wśród użytkowników, oferując zarówno podstawowe laptopy biurowe, jak i również te zaawansowane skierowane do specjalistów.

Biznesowe laptopy Dell – jedne z najczęściej wybieranych notebooków do pracy

Żaden poważny ranking laptopów nie może pominąć kandydatury urządzeń marki Dell. Amerykańskie przedsiębiorstwo to od lat jeden z potentatów na rynku sprzętu komputerowego. W bogatej ofercie znaleźć można zarówno tanie laptopy biznesowe idealne do codziennych prac w środowisku biurowym, jak i potężne urządzenia zaopatrzone w najnowocześniejsze podzespoły. Obecnie laptopy Dell dzielimy na trzy główne serie skierowane do sektora biznesowego. Są to:

  • Dell Vostro
  • Dell Latitude 
  • Dell XPS.

Który laptop Dell wybrać? Charakterystyka serii Dell Vostro w skrócie

Najbardziej podstawową serią do zastosowań biurowych są laptopy Dell Vostro. Te stosunkowo niedrogie notebooki wsławiły się swoim mobilnym charakterem oraz wytrzymałością. Zaopatrzone w podzespoły pozwalające na komfortowe wykonywanie codziennych obowiązków idealnie sprawdzą się w przypadku pracy zdalnej z domowego biura czy w roli narzędzi pracy w małych przedsiębiorstwach. Chcąc wybrać laptop do 3000 złotych, seria Vostro może okazać się strzałem w dziesiątkę. Na rynku znajdziemy zarówno małe laptopy o przekątnej ekranu 13,3 cala, jak również 17 calowe laptopy Dell.

Laptopy Dell Latitude – najlepszy wybór dla biznesu

Flagowe modele Dell Latitude to wybór dla tej części osób, którym zależy na wysokim poziomie komfortu pracy, a jednocześnie oczekujących niezawodności oraz wszechstronnej funkcjonalności. Co wyróżnia laptopy Dell tej serii? Do głównych zalet zaliczyć możemy:

  • nowoczesne rozwiązania w zakresie podzespołów, m.in. procesory Intel Core 11. Generacji
  • solidna i mobilna konstrukcja obudowy 
  • solidne zabezpieczenia pod kątem ochrony danych
  • idealne dla osób szukających laptopa do codziennej intensywnej pracy.

Oprócz tego rodzina Latitude może poszczycić się dużą niezawodnością, a także programem gwarancyjnym next business day.

Jaki laptop Dell Latitude wybrać w 2022?

Przeglądając informacje o laptopach Latitude pojawić może się pytanie: Który model serii wybrać? Rodzina tych urządzeń jest niezwykle liczna. Niemniej jednak w 2022 roku na rynku  pojawiło się kilka modeli, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Jeżeli w orbicie naszych zainteresowań jest mały laptop do pracy, to 14-calowy Dell Latitude 9420 stanowi interesującą propozycję. Podobnie jest w przypadku urządzenia Dell Latitude 7420, któe zaprojektowane zostało z myślą o każdodniowej wytężonej pracy. Dla osób, które nie mogą doczekać się kolejnego kroku w ewolucji wydajności, mamy dobrą wiadomość. Na rynku debiut zaliczą wkrótce laptopy Dell Latitude wyposażone w procesory Intel Core 12.Generacji.

Gdy potrzeba nieprzeciętnej wydajności, laptopy Dell XPS są najlepszym wyborem

Dell to bez wątpienia jeden z liderów rynku, a jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są doskonałe laptopy Dell XPS. To jedne z najbardziej zaawansowanych modeli dostępnych w ofercie producenta. Przemyślany design odpowiadający aktualnym trendom, najmocniejsze podzespoły, w tym chipsety Intel Core 11. Generacji, a dodatkowo stabilność i niezawodność w trakcie pracy. Urządzenia Premium, bo o takich można mówić w tym przypadku, stanowią propozycję dla najbardziej wymagających użytkowników. Jedną z nowości zaprezentowaną w tym roku jest kompaktowy model Dell XPS 13 Plus. 

Laptopy Dell – podsumowanie

Przedsiębiorstwo Dell to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży. Oferta amerykanów zapewnia szeroki przekrój wyboru skierowany dla różnorodnych klientów. Niezależnie od tego czy interesują nas tanie laptopy, czy modele Premium, w katalogu Dell znaleźć możemy urządzenie do pracy doskonale do nas pasujące. Funkcjonalne, wszechstronne i mobilne notebooki stanowią podstawowe narzędzie codziennych obowiązków, dlatego też producent zadbał o maksymalną niezawodność swoich komputerów. Wybierając sprzęt Dell, możemy również liczyć na bogate pakiety gwarancyjne.