Vostro, Latitude i XPS – czym różnią się biznesowe serie Dell?

W świecie laptopów biznesowych i biurowych Dell znajduje się na samym szczycie, zapewniając wysokiej jakości, profesjonalne sprzęty od wielu lat. Niezależnie od zapotrzebowania, każdy znajdzie w ich ofercie coś dla siebie. Czym jednak charakteryzują się ich najpopularniejsze serie biznesowe? Warto się temu przyjrzeć, aby ułatwić przyszły wybór.

Dell Vostro – dla kogo?

Vostro to seria, która sprawdzi się zarówno podczas podstawowych prac biurowych, jak i bardziej zaawansowanych procesów. Ich charakterystyczną cechą jest niewielka waga – prawie żaden z nich nie przekracza 2 kg, a niektóre ledwo osiągają 1 kg. Właśnie dlatego polecane są one szczególnie dla tych osób, które często znajdują się w drodze i delegacjach. Jest to też świetna propozycja dla każdego, kto docenia pracę zdalną z różnych miejsc.

Nie można też zapomnieć o szczególnie eleganckim, szarawym wyglądzie i wykonaniu z wytrzymałych materiałów – często również aluminium. Wszystko to zwieńczają różne serie kolekcji Vostro – jak się dzieli?

W świecie laptopów biznesowych i biurowych Dell znajduje się na samym szczycie, zapewniając wysokiej jakości, profesjonalne sprzęty od wielu lat

  • Dell Vostro seria 3000 – przeznaczona do najbardziej podstawowych czynności biurowych, zawierając w sobie wysokiej jakości matryce Full HD, jak również dyski SSD o niewielkiej pojemności. Łączone jest to z procesorami, takimi jak Intel Core i3-1115G4 i zintegrowanymi kartami graficznymi.
  • Dell Vostro seria 5000 – są to opcje, które usprawnią pracę biznesową, zawierając jeszcze szybsze procesory i większą ilość pamięci RAM – zwykle 16 GB. Znajdą się tutaj również różne opcje wielkości matrycy, co pozwala na spersonalizowany dobór.
  • Dell Vostro seria 7000 – to najbardziej zaawansowana seria, gdzie postawiono na wysokiej jakości procesory Intel Core i7 oraz dedykowane karty graficzne, takie jak NVIDIA GeForce RTX 3050. Modele te poradzą sobie z pracami w zaawansowanych programach graficznych.

Dell Latitude – czym się wyróżnia?

Patrząc na biznesowe laptopy Dell, nie można pominąć kultowej już serii Latitude, gdzie najważniejsza jest możliwość personalizacji pod użytkownika. Seria ta charakteryzuje się bardzo eleganckim wyglądem i funkcjonalnością, która przejawia się w wielu ciekawych rozwiązaniach. Nietrudno znaleźć tutaj złącza ThunerBolt 3, które mogą pełnić funkcję gniazda stacji dokującej. Użytkownicy mogą liczyć również na czytniki Smart Card, skanery linii papilarnych, moduły NFC i szyfrowanie TPM.

Cała kolekcja laptopów Dell Latitude dzieli się na trzy serie. Czym się odznaczają?

  • Dell Latitude 3000 – jak w przypadku innych serii Dell, tak i tutaj numeracja niższa oznacza bardziej podstawowe parametry urządzenia. Seria ta sprawdzi się przede wszystkim do prostych prac biurowych. Warto jednak wiedzieć, że seria ta może być z łatwością personalizowana – niskonapięciowe procesory występują tutaj zarówno w prostych Intelach Celeron, jak i zaawansowanych opcjach Intel Core i7.
  • Dell Latitude 5000 – to seria, gdzie każdy znajdzie sprzęt dla siebie. Szeroka możliwość konfiguracji pozwala na dobór dedykowanych lub zintegrowanych kart graficznych, jak i dodatkowych dysków SSD. W ten sposób laptopy te poradzą sobie z wieloma zaawansowanymi oprogramowaniami.
  • Dell Latitude 7000 – to seria z laptopami o najwyższych parametrach, gdzie znajdzie się złącze ThunderBolt 3, wzmacniane matryce oraz dodatkowe zabezpieczenia. Wszystko to dopełniają dedykowane karty GeForce o wysokiej mocy.

Dell Latitude 5000 – to seria, gdzie każdy znajdzie sprzęt dla siebie. Szeroka możliwość konfiguracji pozwala na dobór dedykowanych lub zintegrowanych kart graficznych, jak i dodatkowych dysków SSD

Dell XPS – rozwiązania premium

Laptopy Dell XPS zostały stworzone z myślą o najbardziej zaawansowanych użytkownikach biznesowych, którzy oczekują pełni swobody użytkowania i możliwości pracy w obciążających system programach. Właśnie dlatego seria ta bardzo często wybierana jest przez grafików i architektów, którzy potrzebują wysokich parametrów podzespołowych. Moc tych laptopów łączy się również z mobilnością, lekkością i wykonaniem z najwyższej jakości materiałów. Zwieńczają to niezwykle dokładne matryce OLED w rozdzielczości 3456×2160, które pozwalają na obsługę dotykową.

Wybierając biznesowy laptop, warto zastanowić się, która seria Dell będzie odpowiednia. Tutaj trzeba postawić sobie pytanie, do czego używany będzie konkretny sprzęt. Im wyższe potrzeby, tym bliżej do serii XPS – im mniejsze, tym lepszą opcją będą serie 3000 i 5000 z kolekcji Latitude i Vostro.