Na pierwszym miejscu bezpieczeństwo danych oraz prywatność

Najwięksi producenci komputerów, jak i także laptopów nie zapominają na pewno o segmencie maszyn typu AiO, które są nadal popularnym wyborem wśród pracowników biurowych. Zwróćmy szczególną uwagę na propozycję firmy Lenovo – komputery AiO Lenovo ThinkCentre M90a Gen 2 (o których więcej tutaj: https://itnes.pl/komputery-aio/komputery-aio-lenovo/komputery-aio-lenovo-thinkcentre/komputery-aio-lenovo-thinkcentre-m90a/komputery-aio-lenovo-thinkcentre-m90a-gen-2/). Jest to na pewno ciekawa propozycja dla osób, które sobie cenią bezpieczeństwo oraz prywatność.

Dosłownie jeszcze kilka lat temu wobec coraz to większej popularyzacji laptopów wielu wieszczyło koniec ostateczny komputerów należących do segmentu All-in-One. I chociaż sprzęty te nie są tak bardzo popularne, to wciąż znajdują bardzo duże grono amatorów. Poszukując sprzętu do biura bez żadnego wątpienia można pod uwagę wziąć najnowszy modele od Lenovo, które zagwarantują nam prywatność danych na odpowiednim poziomie.

Komputer M90a AiO wyposażony został w ekran FullHD o przekątnej wynoszącej 23,8 cala. Wyświetlacz opatrzony został sensorami podczerwieni specjalnymi, które wspierać będą technologię rozpoznawania twarzy. Zostałą ona wykonana standardowo przy pośrednictwie kamerki internetowej z IR. Musimy także wspomnieć o narzędziu jakim jest Lenovo Blur Screen. O co chodzi? Jest to utrudnianie możliwości odczytania danych z ekranu przez osoby postronne.

To wciąż jeszcze nie koniec dobrych informacji, gdy chodzi o zapewnienie prywatności, jak i także odpowiedniego bezpieczeństwa danych. Bowiem procesory wykorzystane w tym modelu Intela 10. generacji otrzymają wsparcie ze strony technologii o nazwie Inter vPro, a na samym wyposażeniu peceta także nie zabraknie portu TPM 2.0, Jak i także czytnika papilarnych linii. Musimy na sam koniec także zaznaczyć, że sama specyfikacja komputera obejmuje port Kensington Lock, a do tego zaślepkę fizyczną na internetową kamerkę Lenovo ThinkShutter. Na pewno będziemy oczarowani tym komputerem i nie będziemy chcieli słyszeć o żadnym innym komputerze. Nasz wybór będzie strzałem w samą dziesiątkę.