Wynajem laptopa na firmę – czy wynajem długoterminowy laptopów się opłaca?

Zastanawiając się jaki jest laptop najlepszy dla firmy bądź w jaki sprzęt zainwestować, bierzemy pod uwagę nie tylko jego specyfikację techniczną. Oczywistym jest, że laptop dla biznesu musi być sprawny, mieć sporo pamięci i korzystać z bardzo dobrych podzespołów. W końcu bardzo często, od jego sprawności zależy wydajność naszej pracy. Dochodzą do tego fakt, jak komfort pracy na dobrym urządzeniu pozytywnie wpływa na naszą produktywność i chęć działania. 

Dobry laptop dla firmy wiąże się oczywiście ze sporymi kosztami. Musimy zdecydować, czy chcemy ponieść taki koszt jednorazowo – wyciągając pieniądze z budżetu firmy, czy skorzystać z możliwości spłacania urządzenia w ratach kredytu bądź leasingu. Oznacza to jednak, że zwiążemy się z danym sprzętem na najbliższe lata, ostatecznie kończąc z niesprawnym urządzeniem i ponownie stając przed decyzją o zakupie nowszego modelu. 

Wynajem długoterminowy sprzętu IT dla firm jest alternatywą dla pozostałych, znanych nam już metod finansowania. 

Laptop na firmę nie musi oznaczać długofalowego zobowiązania ani generowania długu przedsiębiorstwa. Wynajem laptopa to krótkoterminowa, zazwyczaj 12 miesięczna usługa, którą w całości zaksięgujesz w koszt prowadzenia działalności, w żaden sposób nie wpływa ona na Twoje zobowiązania. Wybierasz urządzenie, podpisujesz prostą elektroniczną umowę i już – korzystasz! A po zakończeniu umowy sam decydujesz czy potrzebujesz nowszego sprzętu, chcesz dalej korzystać z obecnego czy może wynajem długoterminowy laptopa nie jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem i chcesz zakończyć subskrypcję. Wtedy po prostu oddajesz urządzenie. 

Wynajem laptopa cena – czy jest to rozwiązanie atrakcyjne cenowo?


Tutaj pojawia się kwestia najważniejszej różnicy pomiędzy wynajmem a rozwiązaniem takim jak leasing czy kredyt. Decydując się na skorzystanie z kredytu bądź leasingu, głównym elementem miesięcznej raty jest spłata wartości przedmiotu. Za dodatkowe usługi takie jak serwis czy ubezpieczenie w większości przypadków musimy dodatkowo zapłacić. Zupełnie inaczej jest działa wynajem długoterminowy komputerów dla firm – płacimy tylko za możliwość korzystania ze sprzętu. Miesięczny abonament nie ma nic wspólnego z wartością katalogową laptopa. Podczas 12 miesięcznej umowy, klient poniesie opłaty wysokości 30-40% ceny danego sprzętu, wliczając w to dodatkowo serwis i ubezpieczenie, które zawsze są zawarte w abonamencie. Następnie, bierze kolejne – nowsze urządzenie i ponownie korzysta, pracując zawsze na najlepszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzęcie, na który w przypadku innych metod finansowania nie mógłby sobie pozwolić. Wynajem długoterminowy laptopa na firmę, ma to do siebie – że czym lepszy jakościowo sprzęt wybierzemy, tym mniejsze koszty w porównaniu do jego wartości poniesiemy. Opiera się on bowiem jedynie na stracie wartości danego laptopa w czasie, w którym z niego korzystamy, dobry jakościowo sprzęt najlepiej będzie trzymał wartość więc najniższe koszty ponosi wynajmujący. 

Dla kogo najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem laptopa na firmę?

Przede wszystkim dla każdego, kto ceni sobie korzystanie z dobrego sprzętu. Laptopy dobrej marki, z dobrymi parametrami potrafią kosztować naprawdę wiele – wynajem długoterminowy komputera pozwala nam z nich korzystać, bez spłacania ich wartości. Za ułamek ceny mamy dostęp do najnowszej technologii, którą elastycznie możemy dobierać do swoich aktualnych potrzeb i zmieniać nawet już w połowie trwania umowy, czyli po pół roku. Wynajem sprzętu IT dla firm to kompleksowe rozwiązanie, do którego możemy dodać również akcesoria czy rozszerzony serwis. Wszystko w zależności od tego, co jest dla nas aktualnie najistotniejsze. Najlepszy sprzęt dla biznesu znajdziecie na ITnes.pl. Dodatkowo w ich kompleksowej ofercie znajdują się nie tylko laptopy, komputery, serwery czy monitory ale również cała gama akcesoriów.