ASUS ExpertBook B3 Flip – laptop i tablet w jednym

Dzisiejsze wyzwania, przed jakimi stają producenci sprzętu komputerowego przeznaczonego dla biznesu nierozerwalnie wiążą się z pandemią oraz nowym stylem pracy. Mobilność, niezawodna łączność, bezpieczeństwo danych, kompaktowość w połączeniu z dużymi możliwościami – to cechy, które musi posiadać obecnie laptop przeznaczony dla profesjonalistów. ASUS ExpertBook B3 Flip niewątpliwie pasuje do tego opisu.

Wszechstronność w 360°

Laptopy ASUS ExpertBook B3 Flip wyposażone są w zawias dający możliwość obrotu ekranu o 360°. Dzięki temu w prosty sposób notebook zamienia się w 14-calowy tablet z czułym, dotykowym ekranem, który nie tylko umożliwia precyzję pracy, zapisywanie odręcznych notatek dzięki dołączonemu rysikowi stylus (15 sekund ładowania to 45 minut pracy rysika), ale również dzięki pozycji „namiotu” możemy w łatwy sposób zaprezentować naszą pracę klientowi lub współpracownikom. Ekran fullHD z antybakteryjną powłoką oraz certyfikatem TÜV Rheinland (ochrona wzroku od niebieskiego światła) stanowi doskonałe narzędzie zarówno do pracy z domu, jak i biura.

Lekki a wytrzymały

Kompaktowość i mobilność to duże zalety laptopa ASUS ExpertBook. Notebook waży 1,6kg, więc jest łatwy do transportu nawet w niedużych teczkach lub torbach. Mimo niewielkiej wagi to sprzęt niesamowicie wytrzymały, spełniający najsurowsze normy stosowane między innymi przez armię USA (niestraszne mu zarówno lodowe pustkowia, jak i psiaki pustyni). Doskonale radzi sobie z upadkami, wstrząsami, czy nawet silniejszym naciskiem na matrycę. Również każde z wejść i gniazd posiada metalowe wzmocnienie podbijające ich wytrzymałość.

Mobilność przede wszystkim

Współcześnie mobilność to nie tylko możliwości transportu, ale również komfort pracy w różnych warunkach. Laptopy ASUS ExpertBook B3 Flip posiadają doskonałą łączność z Internetem poprzez technologię Wi-Fi 6 oraz LTE 4G5. Ponadto ASUS wprowadził do swojego sprzętu dwukierunkową redukcję szumów, co ułatwia np. wideokonferencje w zatłoczonych miejscach. Kamera w ExpertBooku umożliwia transmitowanie i nagrywanie obrazu nawet podczas korzystania z laptopa na płasko oraz w pozycji „namiotu” bez dodatkowych ustawień, czy programów.

Mimo swojej kompaktowości producent zapewnił szereg najbardziej potrzebnych złącz i wejść, które są niezbędne do sprawnego i szybkiego przesyłania danych i komunikowania sprzętu z innymi urządzeniami. Są to:

  • 1 x USB 2.0 Type-A
  • 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A
  • 2 x Thunderbolt™ 4 z obsługą sygnału wideo / dostarczania zasilania
  • 1 x HDMI 2.0a
  • 1 x gniazdo audio minijack 3,5 mm typu combo
  • 1 x gniazdo Ethernet RJ45 klasy gigabitowej
  • Micro SD card reader + SIM card slot.

Produktywność i bezpieczeństwo

Asus ExpertBook B3 Flip to szybki i sprawny sprzęt działający na procesorze IntelCor i5 11 generacji, wspierany grafiką Iris Xe. Dzięki temu nawet podczas przetwarzania obrazów jego działanie jest niezwykle płynne. Notebook pracuje na systemie operacyjnym Windows 10 Pro, ale posiada możliwość aktualizacji do Windows 11, który oferuje nowe udogodnienia dla biznesu.

Podczas licznych podróży istotnym aspektem jest również bezpieczeństwo. Laptop wyposażony jest w czytnik linii papilarnych, moduł TPM 2.0 do szyfrowania danych oraz zamek Kensington. To wszystko aby chronić prywatność swojego właściciela.